Menu
Nyheder 27. juli kl. 10:20
Serie 2 deltager i Andelskasse Cup
Nyheder
Efterårets puljer er offentliggjort
Nyheder: Senior
Træningsopstart: Seniorafdelingen
Nyheder Bilka Cup
Vindere af Bilka Cup 2017
Nyheder
Træningstider: Foråret 2017

StillingHerrer Serie 2 - Efterår 2017 • Pulje 21

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 BV Oksbøl 8 7 1 0 22
2 Varde IF 8 6 0 2 18
3 Spangsbjerg IF 8 4 2 2 14
4 FC King George 8 4 1 3 13
5 Blåbjerg BK 8 3 2 3 11
6 Grindsted GIF 7 3 0 4 9
7 Skjern GF 7 1 0 6 3
8 FS Esbjerg 8 0 0 8 0

StillingHerrer Serie 4 - Efterår 2017 • Pulje 78

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Sønderris SK 8 6 0 2 18
2 FC Chin 8 5 2 1 17
3 Esbjerg United 8 4 2 2 14
4 Jerne IF 6 4 0 2 12
5 Kvaglund IF 7 2 2 3 8
6 Tjæreborg IF 8 2 1 5 7
7 Spangsbjerg IF 8 1 2 5 5
8 Esbjerg fB 7 1 1 5 4

StillingHerrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2017 • Pulje 193

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FC Bovida 4 4 0 0 12
2 Spangsbjerg IF 4 3 0 1 9
3 Esbjerg United 4 2 0 2 6
4 Jerne IF (2) 4 1 0 3 3
5 Coconut Lions 4 0 0 4 0

StillingU17 Drenge Liga 2 (2001) 11M - efterår 2017 • Pulje 407

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 FS Holstebro 7 6 0 1 18
2 SUB Sønderborg 8 6 0 2 18
3 Spangsbjerg IF 6 5 1 0 16
4 Kolding B 8 4 1 3 13
5 Varde IF 7 3 0 4 9
6 Vejen SF 7 3 0 4 9
7 Brande IF 8 1 0 7 3
8 Sædding/G IF 7 0 0 7 0

StillingU17 Drenge Liga 4 (2001) 11M/9M - efterår 2017 • Pulje 431

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Spangsbjerg IF 7 5 1 1 16
2 Tarp B 7 5 0 2 15
3 Sædding/G IF 6 4 0 2 12
4 Grindsted GIF 6 1 1 3 4
5 Tarm IF 6 1 0 3 3
6 Varde IF 6 0 0 5 0

StillingU15 Drenge Liga 4 (2003) 11M - efterår 2017 • Pulje 543

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Kvaglund IF 6 5 0 1 15
2 Esbjerg fB 6 5 0 1 15
3 Ribe BK 7 4 0 3 12
4 Sædding/G IF 6 3 0 3 9
5 Spangsbjerg IF 7 1 0 6 3
6 Rødding IF 6 1 0 5 3

StillingU14 Drenge Liga 3 (2004) 11M - efterår 2017 • Pulje 629

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Esbjerg fB 7 6 1 0 19
2 Spangsbjerg IF 7 4 1 2 13
3 Billund IF 6 2 2 2 8
4 Skjern GF 6 2 1 3 7
5 SGI/SSK 6 2 1 3 7
6 AH IF 6 0 0 6 0

StillingU16/U18 Piger C/8 (2000/2001) - Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Spangsbjerg IF 5 4 0 1 12
2 Vorbasse/Hejnsvig 5 3 1 1 10
3 Skovlund/Ansager 5 2 1 2 7
4 Ølgod Efterskole 5 2 0 3 6
5 Ølgod IF (U16) 4 0 0 4 0

StillingU13 Drenge Liga 3 (2005) 8M - efterår 2017 • Pulje 734

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Varde IF 6 6 0 0 18
2 Bramming B 7 4 1 2 13
3 BV Oksbøl 6 2 1 3 7
4 Spangsbjerg IF 5 2 0 3 6
5 Brørup GF 5 1 2 2 5
6 Krogager B 5 0 0 5 0

StillingU13 Drenge C1/8 (2005) - Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Sædding/G IF 6 4 2 0 14
2 Esbjerg IF 92 5 4 1 0 13
3 Hjerting IF 5 2 1 2 7
4 Skovlund/Ansager 6 2 0 4 6
5 Vorbasse/Hejnsvig 4 2 0 2 6
6 Blåbjerg 6 2 0 4 6
7 Grindsted GIF 5 2 0 3 6
8 Vejen SF 5 1 1 3 4
9 Spangsbjerg IF 4 1 1 2 4
Live-score
Der er ingen livekampe på nuværende tidspunkt
Kommende kampe
September 2017
24.
søndag
10.00
Esbjerg fB (3)
Herrer
U6
U6 Drenge /3 (2012) - Efterår (3. spillerunde) • Pulje 5
Blåbjerggårdskolen
Spangsbjerg IF (1)
Blåbjerggårdskolen
24.
søndag
10.15
Esbjerg fB (4)
Herrer
U6
U6 Drenge /3 (2012) - Efterår (3. spillerunde) • Pulje 5
Blåbjerggårdskolen
Spangsbjerg IF (2)
Blåbjerggårdskolen
24.
søndag
10.30
Spangsbjerg IF (2)
Herrer
U6
U6 Drenge /3 (2012) - Efterår (3. spillerunde) • Pulje 5
Blåbjerggårdskolen
Sønderris SK (1)
Blåbjerggårdskolen
24.
søndag
10.45
Spangsbjerg IF (1)
Herrer
U6
U6 Drenge /3 (2012) - Efterår (3. spillerunde) • Pulje 5
Blåbjerggårdskolen
Sønderris SK (2)
Blåbjerggårdskolen
24.
søndag
11.00
Tarp B (1)
Herrer
U6
U6 Drenge /3 (2012) - Efterår (3. spillerunde) • Pulje 5
Blåbjerggårdskolen
Spangsbjerg IF (1)
Blåbjerggårdskolen
24.
søndag
11.15
Tarp B (2)
Herrer
U6
U6 Drenge /3 (2012) - Efterår (3. spillerunde) • Pulje 5
Blåbjerggårdskolen
Spangsbjerg IF (2)
Blåbjerggårdskolen
24.
søndag
15.00
Spangsbjerg IF
Herrer
Senior
Herrer Serie 6 11M/9M - Efterår 2017 • Pulje 193
Gjesing Fritidscenter
Esbjerg United
Gjesing Fritidscenter